'

Witaj na stronie kina

Wtorek 16/04/2024

Impresjoniści

Biograficzny | Melodramat | 122 min.
Martin Provost, reżyser i scenarzysta, który dał się poznać jako wnikliwy portrecista losów fascynujących bohaterek kobiecych, w tym malarki Séraphine de Senlis „Séraphine” (2008) oraz pisarki Violette Leduc „Violette” (2013), powraca z pełną pasji historią małżeństwa Pierre’a i Marthe Bonnard.

Jednego z najbardziej znanych francuskich malarzy gra Vincent Macaigne, a w rolę Marthe, wielkiej muzy i modelki Pierre’a wciela się znana ze „Smaku Życia” Cécile de France.

Za stronę wizualną filmu odpowiada uznany francuski autor zdjęć Guillaume Schiffman, częsty współpracownik Michela Hazanaviciusa, z którym zrealizował aż 7 produkcji, w tym „Artystę”, za którego otrzymał nominację do Oscara oraz prestiżową BAFTĘ. czytaj więcej

Vincent musi umrzeć

Dramat | Fantasy | 107 min.
Vincent, w roli którego występuje Karim Leklou, to człowiek, którego życie zmienia się z dnia na dzień. Z pozoru przeciętny - korporacja, Tinder, piwo z kumplami - staje się celem niezrozumiałych ataków. Co sprawia, że z dnia na dzień Vincent musi uciekać, aby odkryć, dlaczego stał się publicznym wrogiem numer jeden?

"Vincent musi umrzeć" to pełnometrażowy debiut Stéphana Castanga, który zaskakuje mieszanką gatunkową. Thriller, horror, kino apokaliptyczne i czarna komedia splecione są w jedno, zmuszając nas do zastanowienia się nad źródłami przemocy i społecznym przyzwoleniem na nią. To film, który stawia nas - widzów - w roli czarnych charakterów.

Doskonałe zdjęcia Manuela Dacosse (który w 2010 roku uczestniczył w konkursie debiutów operatorskich na Festiwalu Camerimage) dodają uroku tej produkcji, tworząc obraz, który zaskakuje i intryguje. Castang porusza tematykę międzyludzkich relacji w dobie internetu i pandemii, pokazując, jak łatwo można stać się ofiarą niezrozumiałej agresji. czytaj więcej
Zobacz kolejny dzień
Wtorek 16/04/2024
Zobacz kolejny dzień